Четвер
15.11.2018
02:03
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Чорноострівська селищна рада

Головна » 2016 » Грудень » 13 » Еклого-освітні заходи
13:10
Еклого-освітні заходи
«Територіальна громада Чорноострівської селищної  ради – гаранти чистого довкілля»
Загальною проблемою для більшості населених пунктів сільської місцевості є відсутність чіткої та дієвої схеми поводження з твердими побутовими відходами. Питання побудови ефективної системи збору та поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) є надзвичайно актуальним питанням, враховуючи складну екологічну та санітарну ситуацію на території Чорноострівської об’єднаної територіальної громади На її території розташовано понад півтора десятка стихійних звалищ, що має не тільки неестетичний вигляд, але й забруднює природне навколишнє середовище. Для вирішення даної досить нагальної проблеми виконкомом Чорноострівської селищної ради  придбано сміттєвоз та 100 контейнерів для збору твердих побутових відходів.
На сьогодні проблема поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у сільській місцевості постає останнім часом не менш гостро, ніж у містах. Так, у  населених пунктах Чорноострівської селищної ради не облаштовано, а часто навіть не відведено місця складування відходів, що призводить до перетворення лісових масивів, узбіч доріг, ярів у несанкціоновані сміттєзвалища.
У селах застосовується система збору твердих побутових відходів із залученням не спеціалізованого приватного транспорту, транспорту сторонніх організацій та спонсорів. В селах контейнери та майданчики  для збирання сміття відсутні. Сортування відходів не проводиться. Мешканці будинків приватного сектору здійснюють часткове захоронення та переробку (згодовування харчових відходів домашнім тваринам, спалення, перепрівання та перетворення на гній) побутових відходів самостійно в свої садибах.
  Одночасно у сільській місцевості відсутні спеціалізовані підприємства у сфері поводження з твердими побутовими відходами та відповідна матеріально-технічна база, що має забезпечити надання відповідних послуг та вирішити питання вивозу та утилізації ТПВ.
Питання збору та утилізації твердих побутових відходів на сьогоднішній день стало найактуальнішим і потребує нагального вирішення. Актуальність проблеми полягає в тому, що тверді побутові відходи створюють санітарно-гігієнічну та епідеміологічну небезпеку внаслідок неприємних запахів та шкідливих хімічних сполук, які можуть бути присутні або утворюються в них при біологічному розкладанні органічних компонентів відходів. Останні дані показують, що в день середньостатистичний українець напрацьовує від 0,5 до 1,5 кг ТПВ. Норма накопичення відходів складає 1,2 м.куб.-1,5 м. куб. в рік на одну особу або 0,1-0,125 м. куб. відходів в місяць. За останніми статистичними даними постійне населення сіл, що входять до складу громади, накопичує 1550 м. куб. відходів у місяць (1240х0,125). Слід також врахувати кількість відходів, що накопичують гості та відвідувачі громади, підприємства, які розташовані на її території. За 2015 рік вивезено понад 2000 тон твердих побутових відходів. За 9 місяців 2016 року - 1030 тон або 725 куб.м.
Відсутність належних умов для збору та вивезення твердих побутових відходів створює передумови для забруднення території, порушення благоустрою, що не тільки негативно впливає на довкілля (передусім на якість підземних, поверхневих вод та ґрунтів), але й псує естетику сіл. Це спричинює незручності як для населення, так і для гостей, приводить до збільшення скарг від жителів, погіршення екологічної ситуації та естетичного вигляду населених пунктів.
Така ситуація негативно впливає на імідж місцевої влади, загострює ситуацію та довіру місцевих жителів до влади.
Тому проблема якісного збирання та вивозу сміття є однією з найбільш актуальних для нашої громади. Питання побудови ефективної системи збору та поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) є надзвичайно актуальним питанням, враховуючи складну екологічну та санітарну ситуацію в населених пунктах Чорноострівської селищної ради. У більшості випадків збір сміття сьогодні відбувається власними силами мешканців та його розміщення здійснюється на несанкціонованих сміттєзвалищах.
Організація системи  збору та вивезення ТПВ у громаді матиме не тільки позитивне економічне та екологічне значення, а й соціальне. Адже система ефективно діятиме за умови активної участі населення.
 Це сприятиме покращенню якості життя в громаді, запобіганню захворюваності населення, покращення естетичного вигляду територіальної громади. 
На території Чорноострівської селищної ради утворено комунальне підприємство «Рембуд». На території громади планується побудувати полігон твердих побутових відходів, поставити лінію по сортуванню відходів та пресуванню вторсировини, в подальшому буде  запроваджено  систему роздільного збору ТВП за фракціями. Збиранням ТПВ у населених пунктах Чорноострівської об’єднаної територіальної громади буде займатися  комунальне підприємство «Рембуд»  та Чорноострівська селищна  рада.
Для організації системи збору відходів передбачається дотриманням наступних кроків:
- інформувати та залучати населення уже в процесі прийняття рішень і вибору альтернатив збору та утилізації відходів;
- проведення екологічних семінарів з питань збору та утилізації ТПВ в населених пунктах Чорноострівської селищної  ради. На семінарах необхідно проаналізувати ситуацію навколо проблеми впровадження системи збору та утилізації відходів;
- проведення роз’яснювальної роботи серед учнів шкіл та ліцею об’єднаної територіальної громади. Розроблення методичних рекомендацій для проведення занять серед дітей дошкільних дитячих закладів у виді ігор, для засвоєння правил з поводженням з твердими побутовими відходами;
- проведення екологічно-освітніх акцій у дошкільних дитячих закладах, школах та інших навчальних закладах;
- започаткування екологічно-освітніх програм в засобах масової інформації;
- укладання договорів із споживачами послуг на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів;
 - облаштування контейнерних майданчиків для впровадження системи роздільного збору ТПВ;
- встановлення контейнерів для  збору відходів;
- в подальшому налагодження системи роздільного збору  відходів;  
- розробка та затвердження схем збору відходів  від населення, підприємств та організацій;
- ліквідація несанкціонованих звалищ;
- розвиток комунального підприємства, перетворення галузі поводження з ТВП на прибуткову шляхом впровадження лінії по сортуванню  та пресуванню вторсировини;
- покращення якості і розширення обсягів надання послуг;
- впровадження системи моніторингу поводження з ТПВ та покращення обліку і звітності;
- зменшення негативного впливу ТПВ на довкілля і здоров'я населення.
Головним завданням  у сфері поводження з ТПВ є впровадження нової сучасної системи  збору  відходів та створення екологічно безпечного полігону утилізації твердих побутових відходів, у тому числі:
- зниження та повна ліквідація екологічної напруги в громаді;
- реформування системи санітарного очищення населених пунктів;
- організація збирання та вивезення ТПВ з 100-% охопленням приватного сектору;
- зменшення обсягів захоронення ТПВ шляхом упровадження нових сучасних високоефективних методів збирання, перевезення, зберігання ТПВ;
- поступове запровадження системи роздільного збирання компонентів ТПВ у повному обсязі, що суттєво зменшить навантаження на полігон ТПВ;
- ліквідація стихійних сміттєзвалищ;
- створення нових робочих місць;
- формування у мешканців громади дбайливого ставлення до екологічного стану довкілля та раціонального поводження з твердими побутовими відходами;
- підвищення іміджу місцевої влади в питаннях поводження з ТПВ;
- співпраця місцевої влади, громадськості та підприємців у проведенні заходів екологічних програмах;
- зміцнення інфраструктурної спроможності громади;
- створення умов для забезпечення сталого розвитку громади.
 Придбання сміттєвоза та контейнерів для збирання ТПВ є першим етапом для   вирішення екологічних, санітарних, економічних та соціальних проблем в межах Чорноострівської селищної  ради, через впровадження організованої системи збирання, утилізації та переробки відходів, споживання з подальшим використанням їх в якості енергетичних та вторинних ресурсів.  Забезпечення зменшення шкідливого впливу відходів на навколишнє природне середовище і здоров'я людей.
Переглядів: 112 | Додав: Дмитро | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0